Defne

Defne ailemize 18 Mayıs 2009’da geldi. İpek’le aynı hastanede dünyaya gözlerini açtı.

Doğduğunda 4 kilo 40 gram ve boyu da 55 cm’di. Boyunu yanlış ölçtüklerine eminiz 🙂

Defne’m gün geçtikçe büyüdü, çok hareketli, güleç, cıvıl cıvıl bir kız oldu. Araları 23 ay olan 2 çocukla yaşam biraz yorucu olsa da her akşam eve gidince sizi kapıda karşılayan, yüzlerinde gülücüklerle zıp zıp zıplayan bu çocuklar yaşamımızın en güzel yanı, hayatımızın tadı tuzu, mutluğumuzun ta kendisi.

One comment

 1. Seyran Kaptan Seyhan says:

  Merhaba Vesile Hanım,

  Defne’nin fotoğrafına bakarken doktor adının ”Meral Tanakol” olduğunu görünce yazmak istedim. Benim oğlumun doktoru da doğduğundan beri Meral Hanım çünkü, hatta en son 4 ay önce görüştük 5 yaş kontrolüne gittiğimizde, şimdi o Gayrettepe Florence Nightingale Hastanesinde çalışıyor. Kızlarınız Avrupa Hastanesinde doğmuş ve benim oğlumun doğumunu yapan Herman İşçi’de orada ve 9 ay boyunca o hastanedeydik:) Bu arada oğlum Tuna 2007 kasım doğumlu, İpek’ le aynı yıl doğmuşlar. Ben de Tuna’ya bir kardeş istiyordum, 2009’da hamileliğimin 17. haftasında su kesesi patladığı için kaybettiğim oğlum yaşasaydı şimdi Tuna’yla araları 24 ay olacaktı:(( Yani sizinle birçok ortak nokta gördüm kendimde ve yazmak istedim.

  Adım Seyran, Tarabya’da yaşıyoruz eşim ve oğlum ile. Oturduğumuz apartmanın bahçe katındaki işyeri Avustralya’ya gitmek isteyenlere hizmet veren bir şirket ”www.avustralyadayaşam.com” adlı siteleri var. Oranın sahibi Betül Ebru Yıldırım biz eşimle görüşmeye gittiğimizde (Avustralya’da yaşamak hayalimiz var) sizin site adresinizi verdi, hani arada bakıp Avustralya’da yaşam hakkında sizin yazdıklarınızdan faydalanmamız için. Baktığımda ilk paragrafımdaki benzerliklerimiz dikkatimi çekti ve yazmaya karar verdim. Şimdi oğlum okulda, eşim işinde, özgür olduğum nadir zamanlardan birindeyim ve umarım bu mail size ulaşır. Şimdi ulaşırsa daha sonra eğer vaktiniz olup da cevaplayabilirseniz sormak istediğim birkaç şey var.

  İstanbul’dan sevgiler…

  Seyran Kaptan Seyhan

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *