IELTS

Selam arkadaslar, bildiginiz gibi IELTS Avustralya’ya gocmen olarak gelebilmeniz icin girmeniz gereken sinavlardan bir tanesi. Yakinda bununla ilgili bir video cekmeyi dusunuyorum ama son zamanlarda bu sinava girmis birileri var mi aramizda? Notlar kac civari? Olaya siyaset karistigi ve Turkiye’de IELTS sinavina girenlerin gecer not almasinin onune gecildigine dair soylentiler var. Sizin basiniza boyle bir sey geldi mi?

Ben IELTS sinavina Ingilizce ogretmeni olduguma guvenerek hic hazirlanmadan girmistim. Akademik modulun writing bolumunde bana grafikleri karsilastirmami ve cizelgelerdeki bilgileri yorumlamami istediklerinde cuvalladim. Ispati da iste burda, writing 6.5!!! Akademik yazi modulune calismanizi tavsiye ederim, sinav tekniklerini bilmek bayagi fark yaratir diye dusunuyorum. Kolay gelsin!

 

3 comments

 1. Murat says:

  Bir çok kişi artık ielts yerine pte sınavına hazırlanıyor. Biz hocadan ielts üzerine özel eğitim almamıza, aylarca hazırlanmamıza rağmen istediğimiz puanı yakalayamadık. Testlerde çok yüksek puan alıyorduk. Amerikalı hoca writtingden 8 alırsın demesine rağmen 5i geçemedik. Bir şekilde bir bölümden mutlaka tosluyorsun veya bilerek yapıyorlar bilmiyorum.

  PTE sınavı ise direkt bir bilgisayar tarafından değerlendirdiği için daha doğru sonuçlar verdiğine inanıyorum ve ilk sınavtan ielts’e göre daha yüksek puan aldık. Speaking’de karşında bir bilgisayar olduğu için daha rahatsın. Bunun gibi bir çok kişi pte sınavından daha yüksek belirtiyor forumlarda.

 2. Vesile says:

  Tesekkurler Murat.

 3. Zühal says:

  Çok teşekkür ederim bizim için bu bilgiler ve paylaşımlar çok önemli,çok kıymetli. Eşimde ieltste çok sıkıntı çekiyor şuan pte hazırlanıyor.İeltse göre pte hazırlanırken daha dikkat etmesi veya farklı çalışması gereken birşey varmı acaba sınava giren arkadaşlar.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.